1 of 2 images
Hornady TrekLite Lock Box, TSA Combination Lock, Polycarbonate Construction, Black and Gray, 95262
2 of 2 images
Hornady Treklite Lock Box W/Tsa Combination Lock, Gray, 95262
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black/Gray
- Height:
- 2.6 in
- Width:
- 11.8 in
- Depth/Thickness:
- 8.2 in
Code: 0H-S8-TREKLITELOCKBOX-95262
MPN: 95262
UPC: 090255952629
List: $55.49Save $3.50
$51.99
Product Info for Hornady Treklite Lock Box W/Tsa Combination Lock
The TrekLite Lock Box with Combination Lock lives up to its name with groundbreaking security technology to protect your handguns and other valuables.![]()
Specifications for Hornady Treklite Lock Box W/Tsa Combination Lock:
| Manufacturer: | Hornady |
| Color: | Black/Gray |
| Height: | 2.6 in |
| Width: | 11.8 in |
| Depth/Thickness: | 8.2 in |
| Internal Height: | 1.8 in |
| Internal Width: | 9.2 in |
| Internal Depth/Thickness: | 7.5 in |
Features of Hornady TrekLite Lock Box
- TSA-recognized combination lock
- Impact-resisent polycarbonate construction
- Durable, non-slip rubber over-mold for protection on the go
- Dual 4-digit TSA lock offers 10,000 programmable code options
- 1,500-pound-rated security cable with patented connector so box stays in place
- Designed to keep firearms and valuables safe wherever you go
Package Contents:
- Hornady TrekLite Lock Box