1 of 1 images
Boker Lockback Stag Folding Knife, Steel Blade, 110819ST
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.95 in
- Blade Material:
- Steel
- Handle Material:
- Stag
- Hand:
- Ambidextrous
Code: 1G0-KN-BO1G00819ST-110819ST
MPN: 110819ST
UPC: 788857768839
List: $109.95Save 15%
$93.46
Product Info for Boker Lockback Stag Steel 3.75in Folding Knife
3.75" (9.53cm) closed. Mirror finish D2 tool steel blade. Stag handle. Nickel silver bolster(s). Inlay shield. Boxed.![]()
No Amazon or Walmart Sales
Specifications for Boker Lockback Stag Steel 3.75in Folding Knife:
| Manufacturer: | Boker |
| Blade Length: | 2.95 in |
| Closed Length: | 3.75 in |
| Blade Material: | Steel |
| Knife Application: | Everyday Carry |
| Overall Length: | 6.7 in |
| Handle Material: | Stag |
| Weight: | 0.2 lb |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Boker Lockback Stag Steel 3.75in Folding Knife