1 of 1 images
Boker Hunter Stag Folding Knife, Stag, 110840ST
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.95 in
- Blade Material:
- Steel
- Handle Material:
- Stag
- Handle Color:
- Stag
- Hand:
- Ambidextrous
Code: 1G0-KN-BO1G00840ST-110840ST
MPN: 110840ST
UPC: 788857769041
List: $159.95Save 14%
$137.99
Product Info for Boker Hunter Stag 5.13in Folding Knife
5.13" (13.03cm) closed. Mirror finish D2 tool steel clip and skinner blades. Stag handle. Nickel silver bolster(s). Inlay shield. Brown leather belt sheath. Boxed.![]()
No Amazon or Walmart Sales
Specifications for Boker Hunter Stag 5.13in Folding Knife:
| Manufacturer: | Boker |
| Blade Length: | 2.95 in |
| Closed Length: | 5.13 in |
| Blade Material: | Steel |
| Knife Application: | Hunting |
| Overall Length: | 8.08 in |
| Handle Material: | Stag |
| Handle Color: | Stag |
| Weight: | 0.56 lb |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Boker Hunter Stag 5.13in Folding Knife