Tap Tap to Zoom
Product Info for Voodoo Tactical 30in Single Weapon Case
Carry your shotgun with shells or AR with mags in the Voodoo Tactical Single Firearm Case. The outside pocket on these Gun Cases from Voodoo Tactical is big enough to carry your ammo, eye and ear protection or other essentials. PALS webbing on the inside and outside of the Voodoo Tactical Padded Weapon Case allows attachment of specialized or utility pouches for more gear organization. Choose the Voodoo Tactical Modular Firearm Carrier for a durable, good-looking bag that you can count on to protect your equipment.![]()
Specifications for Voodoo Tactical 30in Single Weapon Case:
| Manufacturer: | Voodoo Tactical |
| Finish: | PU |
| Fabric/Material: | 900D Polyester |
| Gun Type: | Rifle, Shotgun |
| Length: | 30 in |
| Width: | 3 in |
| Height: | 9 in |
| Condition: | New |
| Condition Quality: | Excellent |
| Condition Details: | Other |
| Padding: | Yes |
Features of Voodoo Tactical Modular Single Weapon Case, 30in, 1VA-GC-15-01690:
- Padded interior for maximum weapon protection.
- Exterior and interior PALS webbing to attach modular ammo and gear pouches.
- Hook and loop weapon hold-down straps.
- Padded muzzle protector.
- Detachable, padded, adjustable shoulder strap.
- Nylon self-repairing, locking zippers.
- Reinforced wrap and carry handle.
Package Contents:
- Voodoo Tactical 30in Single Weapon Case