Tap Tap to Zoom
- Color:
- Olive Drab
- Gun Type:
- Rifle, Shotgun
- Size:
- One Size
- Length:
- 36 in
- Width:
- 5.5 in
- Height:
- 12 in
Code: 1VA-GC-VDT15-0055-15-0055004000
MPN: 15-0055004000
UPC: 783377104747
Product Info for Voodoo Tactical Deluxe Padded Weapons Case
The Voodoo Tactical 36inch Deluxe Padded Weapons Case can securely hold two rifles up to 36in long, two pistols, and multiple magazines for your range training or hunting needs. Voodoo Tactical crafted these Gun Cases with locking pistol and mag pouches that include a padlock to ensure only authorized adults can access the bag. This Voodoo Tactical 36inch Deluxe Padded Gun Case features an adjustable, removable padded shoulder strap for comfort, and the heavy-duty pack cloth construction is built to handle regular wear and tear. Protect your firearms and neatly organize your accessories in this dependable Voodoo Tactical 36inch Deluxe Padded Rifle/Handgun Case.![]()
Specifications for Voodoo Tactical Deluxe Padded Weapons Case:
| Manufacturer: | Voodoo Tactical |
| Color: | Olive Drab |
| Finish: | PU |
| Fabric/Material: | 900D Polyester |
| Gun Type: | Shotgun, Rifle |
| Size: | One Size |
| Length: | 36 in |
| Width: | 5.5 in |
| Height: | 12 in |
Features of Voodoo Tactical 36inch Deluxe Padded Weapons Case:
- Designed to carry two long weapons and two handguns
- Pistol and mag pouches with locking zipper pulls, padlocks included
- Hook-n-loop flap covers hold pistol and rifle mags securely
- Adjustable, removable padded shoulder strap
- Padded protection compartments
- External cinch straps
- Heavy-duty quilted pack cloth construction
Package Contents:
- Voodoo Tactical Deluxe Padded Weapons Case