1 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case Empty, Black, Large 6700/B
2 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With Si Foam, Black, Large 6700/B/SI
3 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With RPD Insert, Black, Large 6700/B/RPD
4 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case Empty, Black, Large 6700/B
5 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case Empty, Black, Large 6700/B
6 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With Si Foam, Black, Large 6700/B/SI
7 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With Si Foam, Black, Large 6700/B/SI
8 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With Si Foam, Black, Large 6700/B/SI
9 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With Si Foam, Black, Large 6700/B/SI
10 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With Si Foam, Black, Large 6700/B/SI
11 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With Si Foam, Black, Large 6700/B/SI
12 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With Si Foam, Black, Large 6700/B/SI
13 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With Si Foam, Black, Large 6700/B/SI
14 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With RPD Insert, Black, Large 6700/B/RPD
15 of 15 images
B&W International Type 6700 Black Outdoor Case With RPD Insert, Black, Large 6700/B/RPD
Tap Tap to Zoom
3 Models Available
Interior
All
Search
List: $217.99Save 25%
$163.99
List: $260.99Save 25%
$196.99
List: $409.99Save 24%
$309.99
Product Info for B&W International Type 6700 Case w/ Wheels
B&W Type 6700 case will protect your valuables from the most extreme conditions, WEATHER by boat, land, plane, or sea, this WATERPROOF case will put your mind at ease!![]()
Specifications for B&W International Type 6700 Case w/ Wheels:
| Manufacturer: | B&W International |
| Color: | Black |
| Additional Features: | Temperature Resistant from -30 up to +80 degrees C |
| Size: | Large |
| Length: | 24 in |
| Pack Volume: | 42.8 liters |
| Condition: | New |
| Internal Dimensions: | 21.1 x 14.2 x 8.9 in |
| Depth/Thickness: | 16.9 in |
| Height: | 10.4 in |
Features of B&W International Type 6700 Case w/ Wheels:
- Reliable and long lasting materials
- Superior construction
- Waterproof case
Package Contents:
- B&W International Type 6700 Case w/ Wheels