1 of 1 images
Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sunshades Compatible w/Midas TAC, Black, 213070S
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fit:
- Midas TAC
- Objective Lens Diameter:
- 44 mm
- Tube Diameter:
- 44 mm
- Gun Type:
- Rifle
- Length:
- 4.5 in
Code: 28W-RA-44SS-213070S
MPN: 213070S
UPC: 813869021389
List: $49.99Save 20%
$39.99
Product Info for Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sunshades Compatible w/Midas TAC
Athlon Optics Sun Shade Riflescope 44mm Sunshade (Compatible with Midas TAC)![]()
Specifications for Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sunshades Compatible w/Midas TAC:
| Manufacturer: | Athlon Optics |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fit: | Midas TAC |
| Objective Lens Diameter: | 44 mm |
| Tube Diameter: | 44 mm |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 4.5 in |
| Weight: | 1 lb |
Features of Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sunshades Compatible w/Midas TAC
- Black matte surface finish
- 4.5 inches long sizes in 56 50 44mm.
Package Contents:
- Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sunshades Compatible w/Midas TAC