Tap Tap to Zoom
Code: 28X-FLW-TSM12G
MPN: TSM-12G
UPC: 017398807852
Crafted to penetrate through some of the severest conditions, Nightstick Sub-compact Weapon Light W/grn Laser Glock 26-39 has a luminosity that stretches beyond the normal lighting devices. In addition to a surging power source and a secureness that makes it simple to attach to just about any weapon, these Tactical Flashlights are just what shooters need. Nightstick has been a reliable leader in the shooting industry for several years, due to its dedication to provide fantastic lighting units for its consumers, and the Nightstick Sub-compact Weapon Light W/grn Laser Glock 26-39 is the best result of that determination. The Nightstick Sub-compact Weapon Light W/grn Laser Glock 26-39 is a model device that provides long-lasting radiance and easy control that all firearm lights should have. At Tactical-Store, we are excited to be your guide in locating the perfect product that meets the requirements of what your firearm needs, and Nightstick Sub-compact Weapon Light W/grn Laser Glock 26-39 shares in the many gun lights that we are delighted to offer. So, jump at the chance to snatch up the Nightstick Sub-compact Weapon Light W/grn Laser Glock 26-39.
| Manufacturer: | Nightstick |
| Light Output: | 150 lumens |
| Bulb Type: | LED |
| Battery Type: | Lithium-ion Rechargeable |
| Beam Color: | Green |
| Color: | Black |
| Gun Model: | Glock 33, Glock 27, Glock 39, Glock 26 |
| Beam Distance: | 104 m |
| Length: | 60 mm, 2.5 in |
| Weight: | 1.3 oz |
| Gun Make: | Glock |
| Battery Life: | 45 min |
| Weather Resistance: | Water Resistant |
| Battery Quantity: | 1 |
| Included Accessories: | Gun Lock, Screwdriver, USB Cable |
| Gun Type: | Pistol |
| Fabric/Material: | Glass-filled Nylon Plastic |