1 of 1 images
Personal Security Products Concealment Patriot Flag Case, PFC
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Brown
- Gun Capacity:
- 1 Gun And Valuables
- Finish:
- Wood
- Height:
- 11.5 in
- Width:
- 22 in
- Depth/Thickness:
- 4.25 in
- Condition:
- New
- Additional Features:
- 0 Locking Bolts
Code: 29J-GF-PFC-EE
MPN: PFC
UPC: 797053001503
List: $92.95Save 25%
$69.49
Product Info for Personal Security Products Concealment Patriot Flag Case
The Patriot Flag Case features solid wood construction. Measuring 22in W x 4.25in D x 11.5in H, it has Velcro straps to secure your flag in the viewing window and a magnetic latch closure on the the front panel for quick access to your concealed weapon. Note- Flag not included.![]()
Specifications for Personal Security Products Concealment Patriot Flag Case:
| Manufacturer: | Personal Security Products |
| Color: | Brown |
| Fabric/Material: | Wood |
| Gun Capacity: | 1 Gun And Valuables |
| Finish: | Wood |
| Height: | 11.5 in |
| Width: | 22 in |
| Depth/Thickness: | 4.25 in |
| Weight: | 7.5 lb |
| Condition: | New |
| Additional Features: | 0 Locking Bolts |
| Interior: | Felt |
Features of Personal Security Products Concealment Patriot Flag Case:
- Solid wood construction
- Velcro straps secure flag
- Magnetically latched front panel with key lock for added security
- 22 inch wide x 4 1/4 inch deep, 11 1/2 inch tall
Package Contents:
- Personal Security Products Concealment Patriot Flag Case