1 of 1 images
Guntec USA Trump Series Premium Limited Edition AR-15 Pistol Furniture Set, 24K Gold Plated, TRUMP-PIS-SET-LE
Tap Tap to Zoom
- Color:
- 24K Gold Plated
- Finish:
- 24 Ct Gold Plated Finish
- Fabric/Material:
- T6 Aluminum
- Gun Make:
- AR Platform
- Gun Model:
- AR-15
- Handguard Length:
- 9 in
- Gun Rail:
- M-LOK
- Weight:
- 11.4 oz
Code: 2AH-HZ-GUTSP-TRUMP-PIS-SET-LE
MPN: TRUMP-PIS-SET-LE
UPC: 752574668499
List: $1,139.00Save 21%
$899.99
Product Info for Guntec USA Trump Series Premium Limited Edition AR-15 Pistol Furniture Set
AR-15 Trump Series Premium Limited Edition Pistol Furniture Set (24 Ct Gold Plated) Contains: Trump Handguard, Trump Pistol Grip, Pistol Tube Set![]()
Specifications for Guntec USA Trump Series Premium Limited Edition AR-15 Pistol Furniture Set:
| Manufacturer: | Guntec USA |
| Color: | 24K Gold Plated |
| Finish: | 24 Ct Gold Plated Finish |
| Fabric/Material: | T6 Aluminum |
| Gun Make: | AR Platform |
| Gun Model: | AR-15 |
| Gun Type: | Rifle |
| Handguard Length: | 9 in |
| Gun Rail: | M-LOK |
| Weight: | 11.4 oz |
Features of Guntec USA Trump Series Premium Limited Edition AR-15 Pistol Furniture Set
- Handguard:
- Limited Edition Trump 2024 Series
- Rail System Slides Over Barrel Nut, And Is Locked Up Against Receiver With 6 Screws
- Tight Fit Up Against Receiver, Which Allows For A Monolithic Top Rail
- Heavy Duty
- Pistol Grip:
- Limited Edition Trump 2024 Edition
- Skeletonized Cut Out Trump Design
- Maga 2024 Carved Along Side of Trump Name
- Smooth Slick Side Texture
- Lightweight
- Pistol Buffer Tube Kit Features:
- Complete Pistol Buffer Tube Kit includes: Ambi One Point Sling End Plate
- Castle Nut
- 3 oz CAR Buffer Spring
- Pistol Length Tube
Package Contents:
- Guntec USA Trump Series Premium Limited Edition AR-15 Pistol Furniture Set
- Proprietary Barrel Nut
- Foam Tube Cover Also