1 of 6 images
GG&G Beretta 1301 Shotgun Looped Sling And Light Mount, Black, GGG-2565
2 of 6 images
GG&G Beretta 1301 Tactical Shotgun Flashlight Mount, Black, GGG-2565-R
3 of 6 images
GG&G Beretta 1301 Shotgun Looped Sling And Light Mount, Black, GGG-2565
4 of 6 images
GG&G Beretta 1301 Shotgun Looped Sling And Light Mount, Black, GGG-2565
5 of 6 images
GG&G Beretta 1301 Tactical Shotgun Flashlight Mount, Black, GGG-2565-R
6 of 6 images
GG&G Beretta 1301 Tactical Shotgun Flashlight Mount, Black, GGG-2565-R
Tap Tap to Zoom
Show In Stock Only
2 Models AvailableSearch
List: $46.99Save 17%
$38.99
List: $50.50Save 21%
$39.89
Product Info for GG&G Beretta 1301 Tactical Shotgun Flashlight Mount
This GG&G Beretta 1301 Flashlight Mount is our no frills version, that places your light at approximately nine o'clock on the non-ejection port side of the 1301 shotgun.![]()
It's easy to install and is rock solid.
Installs easily.
Excellent for mounting a tactical flashlight to your Beretta 1301 shotgun.
Specifications for GG&G Beretta 1301 Tactical Shotgun Flashlight Mount:
| Manufacturer: | GG&G |
| Flashlight Application: | Hunting |
| Width: | 1 in |
| Fabric/Material: | Bullet Proof ASTM A36 Steel and 6061-T6 Billet Aluminum |
| Color: | Black |
| Finish: | Steel |
| Condition: | New |
| Height: | 1 in |
| Length: | 1 in |
| Country of Origin: | USA |
Package Contents:
- GG&G Beretta 1301 Tactical Shotgun Flashlight Mount