Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Barrel Length:
- 5.75 in
- Caliber:
- .45 ACP
- Gun Model:
- 1911 .45 ACP
- Additional Features:
- Threaded
- Condition:
- New
Code: 2OC-PTB-191145TBBL-EE
MPN: 191145TBBL
UPC: 712195498691
Product Info for Iver Johnson Arms Iver Johnson Barrel 1911 .45acp Threaded No Link/pin
If you're searching for an amazing offer for the Iver Johnson Arms Iver Johnson Barrel 1911 .45acp Threaded No Link/pin, then you have come to the ideal location.![]()
These from the skilled product specialists at Iver Johnson Arms are fashioned using long lasting and efficient resources, in order to provide you with product that will be beneficial for a long time. Designed using some of the very best attainable materials and design, these through the product professionals at Iver Johnson Arms will last you an unbelievably lengthy time.
Iver Johnson Arms has been generating top quality merchandise for a very long time, and the Iver Johnson Arms Iver Johnson Barrel 1911 .45acp Threaded No Link/pin is their particular means of revealing how much they care.
At Tactical-Store, we ensure that it is our obligation to receive the most suitable solution for your requirements, and featuring the Iver Johnson Arms Iver Johnson Barrel 1911 .45acp Threaded No Link/pin is something that we're happy to offer.
Specifications for Iver Johnson Arms Iver Johnson Barrel 1911 .45acp Threaded No Link/pin:
| Manufacturer: | Iver Johnson Arms |
| Color: | Black |
| Barrel Length: | 5.75 in |
| Caliber: | .45 ACP |
| Gun Model: | 1911 .45 ACP |
| Additional Features: | Threaded |
| Condition: | New |
| Dimensions: | 2.25 X 2.35 X 6.75 in |
| Height: | 2.25 in |
Package Contents:
- Iver Johnson Arms Iver Johnson Barrel 1911 .45acp Threaded No Link/pin