Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Rifle
- Caliber:
- .38 Special, .223 Remington, 9mm Luger
- Length:
- 8.75 in
- Height:
- 6.5 in
- Condition:
- New
- Quantity:
- 1
Code: 3HK-B9-12887
MPN: 12887
UPC: 711148128876
Product Info for BERRYS 30 CAL PLASTIC AMMO CAN
Modeled after the military can this tough unit is injection molded out of a tough polymer has a gasket-sealed lid and a cam-lock latch to protect your contents. Also features a collapsible handle for easy stacking and storing. They carry a lifetime warranty and they are made in specialized factories..30 Cal. Ammo Can dimensions: 8.75"L x 2.5" BW x 3.125"TW x 6.5" H.223 Rem. capacity: 550 rounds9mm capacity: 1000 rounds.38 Special Capacity: 650 rounds![]()
Specifications for BERRYS 30 CAL PLASTIC AMMO CAN:
| Manufacturer: | Berry's Manufacturing |
| Color: | Black |
| Gun Type: | Rifle |
| Caliber: | .38 Special, 9mm Luger, .223 Remington |
| Length: | 8.75 in |
| Height: | 6.5 in |
| Condition: | New |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- BERRYS 30 CAL PLASTIC AMMO CAN