1 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Coyote, TT-7666-346
2 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Black, TT-7666-040
3 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Coyote, TT-7666-346
4 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Coyote, TT-7666-346
5 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Coyote, TT-7666-346
6 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Coyote, TT-7666-346
7 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Coyote, TT-7666-346
8 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Black, TT-7666-040
9 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Black, TT-7666-040
10 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Black, TT-7666-040
11 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Black, TT-7666-040
12 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Black, TT-7666-040
13 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Black, TT-7666-040
14 of 14 images
Tasmanian Tiger Gun Sling, Black, TT-7666-040
Tap Tap to Zoom
2 Models Available
Color
All
Search
List: $47.99Save 17%
$39.95
List: $47.99Save 17%
$39.95
Product Info for Tasmanian Tiger Gun Sling
Simple weapons carrier strap with quick adjustment. Can be used as a single sling.![]()
Specifications for Tasmanian Tiger Gun Sling:
| Manufacturer: | Tasmanian Tiger |
| Gun Type: | Universal |
| Gun Model: | Universal |
| Length: | 71 in |
| Width: | 1 in |
| Sling Material: | Polyester Webbing |
| Padding: | Yes |
| Weight: | 4 oz |
Features of Tasmanian Tiger Gun Sling
- Length-adjustable
- Made from 25 mm webbing
- Quick movement into the rest position
- Fast and safe movement of the weapon into position
Package Contents:
- Tasmanian Tiger Gun Sling