1 of 1 images
Lion Gears Tactical 17-Slot Picatinny Rail Mount, 7in Long, Black, Long, BM17S
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fabric/Material:
- Aircraft Grade Aluminum
- Gun Rail:
- Picatinny, Weaver
- Gun Make:
- Universal
- Gun Model:
- Universal
- Length:
- 7 in
- Width:
- 0.835 in
- Height:
- 0.3 in
- Weight:
- 15 oz
- Quantity:
- 1
Code: 3ZZ-T8-LGTR4-BM17S
MPN: BM17S
UPC: 610370987667
List: $14.00
$13.99
Product Info for Lion Gears Tactical 17-Slot Picatinny Rail Mount
Tactical Picatinny Aluminum Rail, 7" Long with 17 Slots.![]()
Specifications for Lion Gears Tactical 17-Slot Picatinny Rail Mount:
| Manufacturer: | Lion Gears |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Aircraft Grade Aluminum |
| Gun Rail: | Weaver, Picatinny |
| Gun Make: | Universal |
| Gun Model: | Universal |
| Length: | 7 in |
| Width: | 0.835 in |
| Height: | 0.3 in |
| Weight: | 15 oz |
| Quantity: | 1 |
Features of Lion Gears Tactical 17-Slot Picatinny Rail Mount
- Precision Machined Solid Aircraft Aluminum Rail
- Universal Design with Multiple Locking Positions
- Flat Based Rail with Robust and Lightweight Design
- Modular Design compatible with Bridge Mount Angle Mount BM05D45 & BM05D90
Package Contents:
- Lion Gears Tactical 17-Slot Picatinny Rail Mount