Tap Tap to Zoom
- Color:
- Coyote
- Gun Type:
- Rifle
- Size:
- One Size
- Length:
- 7.9 in, 79 mm
- Width:
- 1.8 in
- Height:
- 18.5 in, 470 mm
Code: 4HZ-GC-BRW-ACS-BUN-CYT
MPN: ACS-BUN-CYT
UPC: 816211016286
Product Info for Hazard 4 Bundler Rifle Wrap
The Hazard 4 Bundler is a padded divider/wrapper to separate gear inside of a sling, backpack or bag. It is great for keeping upper/lower rifle pieces from scratching/banging together and it's lightly foam padded with tricot fabric for patches, etc. It is easy to transfer from bag to bag, and inner pockets/hook & loop fastener/straps add security.![]()
Specifications for Hazard 4 Bundler Rifle Wrap:
| Manufacturer: | Hazard 4 |
| Color: | Coyote |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Invista 1000D Cordura, 1000D Cordura |
| Gun Type: | Rifle |
| Size: | One Size |
| Length: | 79 mm, 7.9 in |
| Width: | 1.8 in |
| Height: | 470 mm, 18.5 in |
| Application: | Around Town, Tactical, Work, Duty |
| Age Group: | Adults |
| Seasonal/Temperature Use: | All Seasons |
| Quantity: | 1 |
| Gender: | Unisex |
Package Contents:
- Hazard 4 Bundler Rifle Wrap