1 of 6 images
TrustFire GM21 Quick Release Li-Polymer Rechargeable CREE XP-L HI LED Compact Pistol Light, 510 Lumens, Black, GM21
2 of 6 images
TrustFire GM21 Quick Release Li-Polymer Rechargeable CREE XP-L HI LED Compact Pistol Light, 510 Lumens, Black, GM21
3 of 6 images
TrustFire GM21 Quick Release Li-Polymer Rechargeable CREE XP-L HI LED Compact Pistol Light, 510 Lumens, Black, GM21
4 of 6 images
TrustFire GM21 Quick Release Li-Polymer Rechargeable CREE XP-L HI LED Compact Pistol Light, 510 Lumens, Black, GM21
5 of 6 images
TrustFire GM21 Quick Release Li-Polymer Rechargeable CREE XP-L HI LED Compact Pistol Light, 510 Lumens, Black, GM21
6 of 6 images
TrustFire GM21 Quick Release Li-Polymer Rechargeable CREE XP-L HI LED Compact Pistol Light, 510 Lumens, Black, GM21
Tap Tap to Zoom
- Light Output:
- 510 lumens
- Battery Type:
- Lithium Ion
- Beam Color:
- White
- Color:
- Black
- Gun Model:
- CZ P-10 C, Glock 17, Glock 19, Glock 20, Glock 22, Glock 23, Glock 25, Glock 32, Heckler & Koch VP9 SK, Ruger SR9, SIG Sauer P226, SIG Sauer P229, SIG Sauer P320, Smith & Wesson M&P M2.0, Smith & Wesson M&P M2.0 4.25in, Smith & Wesson M&P M2.0 Compact 3.6in, Smith & Wesson M&P M2.0 Compact 4in
Code: 4I4-FLW-TFPL1-GM21
MPN: GM21
UPC: 6956990503363
List: $65.99Save $6.00
$59.99
Product Info for TrustFire GM21 Quick Release 510 Lumen LED Compact Pistol Light
Trust Fire GM21 Quick Release 510 Lumens Pistol Light.![]()
Specifications for TrustFire GM21 Quick Release 510 Lumen LED Compact Pistol Light:
| Manufacturer: | TrustFire |
| Light Output: | 510 lumens |
| Bulb Type: | Cree XP-L HI LED |
| Battery Type: | Lithium Ion |
| Beam Color: | White |
| Color: | Black |
| Gun Model: | SIG Sauer P226, Glock 19, Smith & Wesson M&P M2.0 4.25in, Glock 32, Glock 25, Smith & Wesson M&P M2.0, Glock 23, SIG Sauer P229, Glock 20, CZ P-10 C, Heckler & Koch VP9 SK, Smith & Wesson M&P M2.0 Compact 4in, Glock 17, Glock 22, Smith & Wesson M&P M2.0 Compact 3.6in, Ruger SR9, SIG Sauer P320 |
| Beam Distance: | 75 m |
| Length: | 2.4 in |
| Weight: | 2.1 oz |
| Gun Make: | SIG Sauer, Ruger, CZ, Glock, Smith & Wesson, Heckler & Koch |
| Battery Life: | 45 minutes |
| Weather Resistance: | Water Resistant |
| Finish: | Hard Coat Anodized |
| Battery Quantity: | 1 |
| Gun Type: | Pistol |
| Mount Type: | Weaver |
| Attachment Type: | Picatinny, Weaver |
| Fabric/Material: | 6061-T6 Aluminum |
Features of TrustFire GM21 Quick Release 510 Lumen LED Compact Pistol Light
- Compact and Lightweight Metal Body
- Quick Release Mounting Base for Picatinny/Weaver Rails
- Built-in USB Rechargeable Battery with Battery Indicator
- 3 Years Manufacturer Warranty
- USB Rechargeable
- Full Compatibility: Fits for Glock 17/19/20/22/23/25/32, MP M2.0 3.6/4.0/4.25IN, M&P M2.0 full-size versions, SIG SAUER P226/P229/P320V, HK VP9 SK, CZ P10C, RUGER SR9
Package Contents:
- TrustFire GM21 Quick Release 510 Lumen LED Compact Pistol Light
- Charging Cable