Tap Tap to Zoom
- Color:
- Camo
- Length:
- 22.5 in
- Width:
- 5 in
- Height:
- 22 in
Code: 547-XBC-PLOKIJ-CB0900CM
MPN: CB0900CM
UPC: 726567019117
Product Info for Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case
Fabricated to be regarded as a great item for nearly anybody, we are positive you will appreciate the Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case .![]()
These from the expert product professionals at Tarantula are fashioned by using dependable and reliable materials, in order to provide you with product which will be beneficial for a long time. Designed using some of the very best attainable materials and design, these particular through the product specialists at Tarantula can last you an exceptionally lengthy time.
Tarantula has been generating superior quality merchandise for a very long time, and the Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case is their particular way of showing you exactly how much they care.
Right here at Tactical-Store, we make it our responsibility to purchase the perfect product for all of your needs, and featuring the Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case is one thing that we're delighted to offer.
Specifications for Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case:
| Manufacturer: | Tarantula |
| Color: | Camo |
| Fabric/Material: | 600D Polyester |
| Length: | 22.5 in |
| Width: | 5 in |
| Height: | 22 in |
| Weight: | 3.6 oz |
| Gender: | Unisex |
Features of Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case
- Tough 600D construction with closed cell foam padding.
- Multiple pockets of various sizes for maximum organization.
- Zippered bolt pocket.
- Dual position carry handles.
- Zip out padded shoulder straps.
Package Contents:
- Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case