1 of 3 images
Exothermic Pulsefire UBF Carry Bag For UBF Alone, Black, PF-BAG-UBF
2 of 3 images
Exothermic Pulsefire UBF Carry Bag For UBF Alone
3 of 3 images
Exothermic Pulsefire UBF Carry Bag For UBF Alone
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Height:
- 9 in
- Length:
- 13 mm
- Width:
- 20 in
- Weight:
- 5 oz
- Condition:
- New
Code: 5E1-FTA-PFBAGUBF-PF-BAG-UBF
MPN: PF-BAG-UBF
UPC: 850016429148
List: $131.99Save 29%
$93.49
Product Info for Exothermic Pulsefire UBF Carry Bag For UBF Alone
Nylon case to securely store/transport your UBF, spare batteries, charger, handle, and more.![]()
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Exothermic Pulsefire UBF Carry Bag For UBF Alone:
| Manufacturer: | Exothermic |
| Length: | 13 mm |
| Height: | 9 in |
| Width: | 20 in |
| Fabric/Material: | Nylon |
| Weight: | 5 oz |
| Color: | Black |
| Condition: | New |
| Age Group: | Adults |
Features of Exothermic Pulsefire UBF Carry Bag For UBF Alone
- Black stiff-sided nylon bag with internal foam cutout, embroidered logo, and many pouches to hold your charger and other items.
- Foam cutouts hold the UBF, 3 batteries, and the handle.
Package Contents:
- Exothermic Pulsefire UBF Carry Bag For UBF Alone
- Microfiber Cloth