Tap Tap to Zoom
Code: 5KF-RGB-5YTNGDD-HC750SSGB
MPN: HC750SSGB
UPC: 850051840014
If you're browsing for a great offer on the HIPP Customs .750'' Black Nitride Stainless Steel Gas Block, then you have showed up at the right location.![]()
These Gun Parts from the skilled product experts at HIPP Customs are fashioned using heavy duty and dependable components, as a way to supply you with a product that is going to be beneficial for a long time. Manufactured utilizing some of the best available components and engineering, these particular Gun Parts through the product specialists at HIPP Customs will last you an incredibly lengthy time.
HIPP Customs has been generating superior quality products for a number of years, and the HIPP Customs .750'' Black Nitride Stainless Steel Gas Block is their manner of showing you how much they are concerned.
At Tactical-Store, we make it our obligation to purchase the perfect product for all of your specifications, and featuring the HIPP Customs .750'' Black Nitride Stainless Steel Gas Block is something that we are delighted to offer.
| Manufacturer: | HIPP Customs |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Gas Block Journal Size-Diameter: | .750 in |
| Caliber: | Universal |
| Gun Make: | AR Platform |
| Gun Model: | AR-15 |
| Weight: | 1.45 oz |
| Gas Block Journal Size-Length: | 1 in |