Tap Tap to Zoom
Code: 5KF-RGB-75INGB-HC750AGB
MPN: HC750AGB
UPC: 850051840007
The HIPP Customs .750'' Anodized Aluminum Gas Block was created in order to be the ideally suited item for any person needing a high quality option.![]()
utilizing some of the very most strong and dependable substances available, these Gun Parts via HIPP Customs can provide an item which will give many years of dependability.
HIPP Customs has been generating top quality merchandise for a number of years, and the HIPP Customs .750'' Anodized Aluminum Gas Block is their manner of revealing just how much they are concerned.
Here at Tactical-Store, we ensure that it is our obligation to obtain the best solution for all of your requirements, and presenting the HIPP Customs .750'' Anodized Aluminum Gas Block is a thing that we're delighted to offer.
| Manufacturer: | HIPP Customs |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Gas Block Journal Size-Diameter: | .750 in |
| Caliber: | Universal |
| Gun Make: | AR Platform |
| Gun Model: | AR-15 |
| Weight: | 0.7 oz |
| Gas Block Journal Size-Length: | 1 in |