Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Refresh Rate:
- 50 Hz
- Resolution:
- 1920x1080 pixels
Code: 5VS-THR-KMJ8I-TU650L
MPN: TU650L
UPC: 6970883552405
Product Info for Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope
The TU 3.0 Series redefines precision optics with advanced thermal imaging, modular design, and AI powered performance. Offered in six sub-seriesfrom ultra-light compact units to dual-spectrum, longrange solutionsthey meet the demands of hunters, professionals, and tactical users alike. Featuring AI enhanced imaging, shutterless design, ergonomic controls, IP68 protection, and dual-band Wi-Fi, they deliver reliable performance in any environment.![]()
Specifications for Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope:
| Manufacturer: | Guide USA |
| Color: | Black |
| Objective Lens Diameter: | 50 mm |
| Tube Diameter: | 30 mm |
| Display Resolution: | 1920x1080 pixels |
| Video Record Resolution: | 1920x1080 pixels |
| Refresh Rate: | 50 Hz |
| Resolution: | 1920x1080 pixels |
| Battery Type: | Lithium Ion |
| Weight: | 28.7 oz |
Features of Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope
- Hyper-Light Algorithm: Ultra-Premium Visuals
- Shutterless Design: Uninterrupted Visuals
- Locate with Precision: Up t1,600 Yard,
- Seamless Control: Easy Focus & Zoom
- 10 Year Warranty
Package Contents:
- Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope
- 5 Standard Plugs
- Power adapter
- QD Mount
- Micro HDMI Cable
- Type C Table
- 18650 battery
- Charger
- Carry bag