Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Refresh Rate:
- 50 Hz
- Resolution:
- 1920x1080 pixels
Code: 5VS-THR-SXD3D-TU635L
MPN: TU635L
UPC: 6970883552399
Product Info for Guide USA TU 635 L 3.0 3x35mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope
The TU 3.0 Series redefines precision optics with advanced thermal imaging, modular design, and AI powered performance. Offered in six sub-seriesfrom ultra-light compact units to dual-spectrum, longrange solutionsthey meet the demands of hunters, professionals, and tactical users alike. Featuring AI enhanced imaging, shutterless design, ergonomic controls, IP68 protection, and dual-band Wi-Fi, they deliver reliable performance in any environment.![]()
Specifications for Guide USA TU 635 L 3.0 3x35mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope:
| Manufacturer: | Guide USA |
| Color: | Black |
| Magnification: | 3 - 24 x |
| Objective Lens Diameter: | 35 mm |
| Tube Diameter: | 30 mm |
| Display Resolution: | 1920x1080 pixels |
| Video Record Resolution: | 1920x1080 pixels |
| Refresh Rate: | 50 Hz |
| Resolution: | 1920x1080 pixels |
| Eye Relief: | 48 mm |
| Battery Type: | Lithium Ion |
| Weight: | 28.7 oz |
Features of Guide USA TU 635 L 3.0 3x35mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope
- Exceptional Imaging: Hyper-light intelligent image enhancement algorithm delivers an ultra-detailed infrared view.
- Shutterless Design: Innovative 3.0 shutterless design ensures smooth, uninterrupted visuals.
- Seamless Control: Centrally positioned focus wheel zoom lever, ergonomically designed for effortless operation.
- LaserRange:Pinpoint target locations with accuracy, up t1500m.
Package Contents:
- Guide USA TU 635 L 3.0 3x35mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope
- 5 Standard Plugs
- Power adapter
- QD Mount
- Micro HDMI Cable
- Type C Table
- 18650 battery
- Charger
- Carry bag