1 of 2 images
Hawke Sport Optics 30mm Adjustable Rifle Scope Rings - 2-Pieces, Black, 22140
2 of 2 images
Hawke Sport Optics Adjustable Rifle Scope Rings, 30mm Tube, 9-11mm Height, 2-Piece, Black, 22140
Tap Tap to Zoom
- Finish:
- Anodized
- Ring Height:
- 9 - 11 mm, 9-11 mm
- Tube Diameter:
- 30 mm
- Gun Model:
- Universal
- Ring Quantity:
- Pair
- Quantity:
- 1
- Ring Type:
- High
- Fabric/Material:
- Aluminum
- Condition:
- New
- Length:
- 0.8 in
- Weight:
- 4 oz
- Color:
- Black
- Mount Type:
- Weaver
Code: 67-RR-ARR1-22140
MPN: 22140
UPC: 5054492221400
List: $53.00Save $5.01
$47.99
Product Info for Hawke Sport Optics 30mm Adjustable Rifle Scope Rings - 2-Pieces
Hawke Adjustable Ring Mount, 9-11mm, High, 30mm![]()
Specifications for Hawke Sport Optics 30mm Adjustable Rifle Scope Rings - 2-Pieces:
| Manufacturer: | Hawke Sport Optics |
| Finish: | Anodized |
| Ring Height: | 9-11 mm, 9 - 11 mm |
| Tube Diameter: | 30 mm |
| Gun Model: | Universal |
| Ring Quantity: | Pair |
| Quantity: | 1 |
| Ring Type: | High |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Condition: | New |
| Length: | 0.8 in |
| Weight: | 4 oz |
| Color: | Black |
| Mount Type: | Weaver |
| Attachment Type: | Weaver |
| Height: | 2.1 in |
Features of Hawke Sport Optics 30mm Adjustable Rifle Scope Rings - 2-Pieces
- Hawke Adjustable Ring Mount
- 9-11mm
- High
- 30mm
Package Contents:
- Hawke Sport Optics 30mm Adjustable Rifle Scope Rings - 2-Pieces