Tap Tap to Zoom
- Gun Make:
- SIG Sauer
- Gun Model:
- SIG Sauer P320 Full Size
- Optic Cut:
- Trijicon RMR
- Color:
- Black
Code: 67R-PSL-NRS18-N320FS-COMM-RMR-BLK
MPN: N320FS-COMM-RMR-BLK
Product Info for Norsso P320 Commander Full-Size Slide
The Commander slide brings a port-less option to your P320 Full size! Perfect for EDC applications!![]()
P320FS Commander features:
Optic milling to mount a Trijicon RMR by default
Outfitted with our deepest, forward serrations on a slide to date
Extra chevron-style top serrations for additional gripping
Multifaceted contoured front and rear corners
Compatible with 4.7" length barrels only (full-size length)
Compatible for 9mm applications
Specifications for Norsso P320 Commander Full-Size Slide:
| Manufacturer: | Norsso |
| Gun Make: | SIG Sauer |
| Gun Model: | SIG Sauer P320 Full Size |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Optic Cut: | Trijicon RMR |
| Color: | Black |
| Length: | 4.7 in, 6.75 in |
| Width: | 1 in |
| Height: | 1.25 in |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
Features of Norsso P320 Commander Full-Size Slide
- Optic mount thread pitch: #6-32 UNC
- Fully enclosed slide, no cosmetic/functional porting
Package Contents:
- Norsso P320 Commander Full-Size Slide