1 of 4 images
CZ Custom Suppressor Height Pistol Sight Set, CZ 75, Rear, Black, 10663
2 of 4 images
CZ Custom Suppressor Height Pistol Sight Set, CZ 75, Rear, Black, 10663
3 of 4 images
CZ Custom Suppressor Height Pistol Sight Set, CZ 75, Rear, Black, 10663
4 of 4 images
CZ Custom Suppressor Height Pistol Sight Set, CZ 75, Rear, Black, 10663
Tap Tap to Zoom
New Product
We’ve just added this new product to TacticalStore. Be the first to get it!
- Gun Make:
- CZ
- Gun Model:
- CZ 75
- Color:
- Black
- Front Sight Color:
- Black
- Rear Sight Color:
- Black
- Sight Style:
- Suppressor Height
- Front Blade Height:
- 10.6 mm
- Rear Blade Height:
- 10.6 mm
- Illumination Color:
- Black
- Weight:
- 5 oz
Code: 6R8-AP0-CZNP35-10663
MPN: 10663
$89.99
Product Info for CZ Custom Suppressor Height Pistol Sight Set
CZ Custom made extended height rear sight with black front 10.6mm front sight.![]()
Specifications for CZ Custom Suppressor Height Pistol Sight Set:
| Manufacturer: | CZ Custom |
| Gun Make: | CZ |
| Gun Model: | CZ 75 |
| Color: | Black |
| Front Sight Color: | Black |
| Rear Sight Color: | Black |
| Sight Style: | Suppressor Height |
| Gun Type: | Pistol |
| Blade Height: | 0.4 in |
| Front Blade Height: | 10.6 mm |
| Rear Blade Height: | 10.6 mm |
| Illumination Color: | Black |
| Weight: | 5 oz |
| Sight Position: | Rear |
Package Contents:
- CZ Custom Suppressor Height Pistol Sight Set