00:12
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
Benchmade 15080-2
1 of 8 images
Benchmade Crooked River Folding Knife, 4 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Clip Point, 6061-T6 Aluminum, Burnt Copper/ Black, 15080BK-04
2 of 8 images
Benchmade Crooked River Axis Folder Stud Folding Knife, 4 in, CPM-S30V, Clip Point, Wood Handle, 15080-2-DEMO
3 of 8 images
Benchmade Crooked River Folding Knife, 4 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Clip Point, 6061-T6 Aluminum, Burnt Copper/ Black, 15080BK-04
4 of 8 images
Benchmade Crooked River Folding Knife, 4 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Clip Point, 6061-T6 Aluminum, Burnt Copper/ Black, 15080BK-04
5 of 8 images
Benchmade Crooked River Folding Knife, 4 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Clip Point, 6061-T6 Aluminum, Burnt Copper/ Black, 15080BK-04
6 of 8 images
Benchmade Crooked River Folding Knife, 4 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Clip Point, 6061-T6 Aluminum, Burnt Copper/ Black, 15080BK-04
7 of 8 images
Benchmade Crooked River Folding Knife, 4 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Clip Point, 6061-T6 Aluminum, Burnt Copper/ Black, 15080BK-04
8 of 8 images
Benchmade Crooked River Folding Knife, 4 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Clip Point, 6061-T6 Aluminum, Burnt Copper/ Black, 15080BK-04
Tap Tap to Zoom
Product Videos
Documents
Show In Stock Only
3 Models AvailableCondition
All
Handle Finish
All
Blade Finish
All
Overall Length
All
Handle Material
All
Handle Color
All
Search
$375.00
$375.00
List: $375.00Save $35.01
$339.99
Product Info for Benchmade Crooked River 4in Folding Knife
A traditional shape combined with modern technology that pushes the preconceived notions of what a hunting knife should be.![]()
Specifications for Benchmade Crooked River 4in Folding Knife:
| Manufacturer: | Benchmade |
| Blade Length: | 4 in |
| Closed Length: | 5.33 in |
| Knife Application: | Outdoor, Hunting, Everyday Carry |
| Serrated: | Plain |
| Blade Shape: | Clip Point |
| Blade Thickness: | 0.124 in |
| Quantity: | 1 |
| Hand: | Ambidextrous |
Package Contents:
- Benchmade Crooked River 4in Folding Knife