1 of 11 images
Benchmade Mini Adamas Folding Knife, 3.25 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Drop Point Blade, Marbled Carbon Fiber, Black Handle, 273-03
2 of 11 images
Benchmade Mini Adamas Folding Knife, 3.25 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Drop Point Blade, Marbled Carbon Fiber, Black Handle, 273-03
3 of 11 images
Benchmade Mini Adamas Folding Knife, 3.25 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Drop Point Blade, Marbled Carbon Fiber, Black Handle, 273-03
4 of 11 images
Benchmade Mini Adamas Folding Knife, 3.25 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Drop Point Blade, Marbled Carbon Fiber, Black Handle, 273-03
5 of 11 images
Benchmade Mini Adamas Folding Knife, 3.25 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Drop Point Blade, Marbled Carbon Fiber, Black Handle, 273-03
6 of 11 images
Benchmade Mini Adamas Folding Knife, 3.25 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Drop Point Blade, Marbled Carbon Fiber, Black Handle, 273-03
7 of 11 images
Benchmade Mini Adamas Folding Knife, 3.25 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Drop Point Blade, Marbled Carbon Fiber, Black Handle, 273-03
8 of 11 images
Benchmade Mini Adamas Folding Knife, 3.25 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Drop Point Blade, Marbled Carbon Fiber, Black Handle, 273-03
9 of 11 images
Benchmade Mini Adamas Folding Knife, 3.25 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Drop Point Blade, Marbled Carbon Fiber, Black Handle, 273-03
10 of 11 images
Benchmade Mini Adamas Folding Knife, 3.25 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Drop Point Blade, Marbled Carbon Fiber, Black Handle, 273-03
11 of 11 images
Benchmade Mini Adamas Folding Knife, 3.25 in, CPM MagnaCut Stainless Steel, Drop Point Blade, Marbled Carbon Fiber, Black Handle, 273-03
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- CPM MagnaCut Stainless Steel
- Blade Shape:
- Drop Point
- Handle Material:
- Marbled Carbon Fiber
- Blade Finish:
- Stonewash
- Handle Color:
- Black
- Hand:
- Ambidextrous
Code: 79-KN-BM-273-03
MPN: 273-03
UPC: 610953210823
$375.00
Product Info for Benchmade Sibert Mini Adamas 3.25 in Folding Knife
CPM-MAGNACUT, MARBLED CF, FDE![]()
Specifications for Benchmade Sibert Mini Adamas 3.25 in Folding Knife:
| Manufacturer: | Benchmade |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.37 in |
| Blade Material: | CPM MagnaCut Stainless Steel |
| Knife Application: | Tactical |
| Overall Length: | 7.62 in |
| Blade Shape: | Drop Point |
| Handle Material: | Marbled Carbon Fiber |
| Blade Finish: | Stonewash |
| Lock Type: | Axis Lock |
| Handle Color: | Black |
| Weight: | 4.6 oz |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Benchmade Sibert Mini Adamas 3.25 in Folding Knife