Tap Tap to Zoom
Code: 9E-RR-CCH300004
MPN: CCH300004
UPC: 810301021037
The Talley 30mm Fixed Ring Med Color Case Hardened was developed to function as the best set of riflescope rings for just about any shooter. A successful pair of scope mounting rings can give your scope a great hold and a reliable shot. And thanks to the Talley 30mm Fixed Ring Med Color Case Hardened, finding a top grade riflescope ring hasn't ever been simpler. These 30 mm Rifle Scope Rings from Talley are made utilizing dependable components that will provide you with a robust and reputable decision for your mounting demands. Talley has been a massive part of the shooting community for a very long time, and the Talley 30mm Fixed Ring Med Color Case Hardened is the consequence of their commitment to today's shooter. For a fantastic way to make certain you are shooting with some of the greatest riflescope rings the marketplace is offering, purchase the Talley 30mm Fixed Ring Med Color Case Hardened.
| Manufacturer: | Talley |
| Finish: | Matte |
| Ring Height: | 0.4 in |
| Tube Diameter: | 30 mm |
| Ring Quantity: | Pair |
| Fabric/Material: | Chromoly Steel |
| Weight: | 4 oz |
| Country of Origin: | USA |