Tap Tap to Zoom
Code: 9E-RR-CCH400003
MPN: CCH400003
UPC: 810301021068
The Talley 30mm Screw Lock Detachable Ring Low Color Case Hardened was created to function as the most appropriate pair of riflescope rings for just about any shooter. An efficient set of scope mounting rings can give your scope a great hold and a trustworthy shot. And thanks to the Talley 30mm Screw Lock Detachable Ring Low Color Case Hardened, receiving a top quality riflescope ring hasn't ever been easier. These 30 mm Rifle Scope Rings from Talley are made utilizing reliable supplies that will supply you with a long lasting and reliable selection for your mounting specifications. Talley has been a significant part of the shooting culture for a reasonable length of time, and the Talley 30mm Screw Lock Detachable Ring Low Color Case Hardened is the result of their commitment to today's shooter. For a fantastic way to ensure you are shooting with some of the finest riflescope rings the marketplace has to present, pick the Talley 30mm Screw Lock Detachable Ring Low Color Case Hardened.
| Manufacturer: | Talley |
| Finish: | Matte |
| Ring Height: | 0.3 in |
| Tube Diameter: | 30 mm |
| Ring Quantity: | Pair |
| Fabric/Material: | Chromoly Steel |
| Weight: | 4 oz |
| Country of Origin: | USA |