1 of 9 images
Allen Powell Shotgun Case, Black/Green, 52in, 693-52
2 of 9 images
Allen Powell Shotgun Case, Black/Green, 52in, 693-52
3 of 9 images
Allen Powell Shotgun Case, Black/Green, 52in, 693-52
4 of 9 images
Allen Powell Shotgun Case, Black/Green, 52in, 693-52
5 of 9 images
Allen Powell Shotgun Case, Black/Green, 52in, 693-52
6 of 9 images
Allen Powell Shotgun Case, Black/Green, 52in, 693-52
7 of 9 images
Allen Powell Shotgun Case, Black/Green, 52in, 693-52
8 of 9 images
Allen Powell Shotgun Case, Black/Green, 52in, 693-52
9 of 9 images
Allen Powell Shotgun Case, Black/Green, 52in, 693-52
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black/Green
- Gun Type:
- Shotgun
- Size:
- 52 in
- Length:
- 52 in
- Width:
- 1 in
- Height:
- 8 in
Code: AN-GC-ALLENCO49-693-52
MPN: 693-52
UPC: 026509049036
$49.99
Product Info for Allen Powell Shotgun Case
The Powell Shotgun Case is a thickly padded case to keep your shotgun protected and with 1-1/2 inch webbed strap you'll be able to easily carry this case wherever you need to go. A large exterior pocket allows you to carry tools and accessories.![]()
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Allen Powell Shotgun Case:
| Manufacturer: | Allen |
| Color: | Black/Green |
| Fabric/Material: | 600 Denier Polyester |
| Gun Type: | Shotgun |
| Size: | 52 in |
| Length: | 52 in |
| Width: | 1 in |
| Height: | 8 in |
Features of Allen Powell 52-Inch Shotgun Case
- 52" Dual Color Shotgun Case
- Dense Foam Padding
- Durable 600D Polyester Exterior
- Large Exterior Accessory Pocket
- Locking Case
Package Contents:
- Allen Powell Shotgun Case