1 of 6 images
EZ-Aim Adhesive Splash Handgun Trainer Target, Orange, 12X12, 15248
2 of 6 images
EZ-Aim Adhesive Splash Handgun Trainer Target, Orange, 12X12, 15248
3 of 6 images
EZ-Aim Adhesive Splash Handgun Trainer Target, Orange, 12X12, 15248
4 of 6 images
EZ-Aim Adhesive Splash Handgun Trainer Target, Orange, 12X12, 15248
5 of 6 images
EZ-Aim Adhesive Splash Handgun Trainer Target, Orange, 12X12, 15248
6 of 6 images
EZ-Aim Adhesive Splash Handgun Trainer Target, Orange, 12X12, 15248
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Orange
- Quantity:
- 5 per Pack
- Height:
- 12 in
- Width:
- 12 in
- Size:
- 12x12 in
Code: 4IA-TG-ALLENCO135-15248
MPN: 15248
UPC: 026509046714
List: $10.99
$10.95
Product Info for EZ-Aim Adhesive Splash Handgun Trainer Target
The EZ Aim Adhesive Splash Reactive Paper Handgun Trainer Targets are designed to help improve your accuracy and confidence for when you need it most.![]()
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for EZ-Aim Adhesive Splash Handgun Trainer Target:
| Manufacturer: | EZ-Aim |
| Color: | Orange |
| Fabric/Material: | Paper |
| Quantity: | 5 per Pack |
| Height: | 12 in |
| Width: | 12 in |
| Size: | 12x12 in |
| Country of Origin: | USA |
Features of EZ-Aim Adhesive Splash Handgun Trainer Target
- Designed to Maximize Accuracy
- See Your Shots Impact
- Flaking Paper and Splash Technology Show Bright Yellow Impact Holes
- Adhesive Backed So You Can Attach the Target to Most any Cardboard, Plywood Target Stand or Steel Target.
Package Contents:
- EZ-Aim Adhesive Splash Handgun Trainer Target