Tap Tap to Zoom
- Color:
- Teal/Black
- Quantity:
- 5 Pack
- Height:
- 1.3 in
- Length:
- 18.2 in
- Width:
- 12.5 in
Code: 4I8-TG-ALLENCO147-15283
MPN: 15283
UPC: 026509046813
Product Info for Girls With Guns Gwg Splash Self-Adhesive Oval Handgun Trainer Paper Target, 5 Pack
No matter how you choose to shoot, Girls With Guns has something for you. From outerwear designed to survive any element, range gear that is comfortable, both on and off the range, and logo apparel for all occasions, their cases and shooting accessories are designed by women, for women. Created for any adventure that comes your way, live life to the fullest and inspire those out in the field and on the range. Shooting targets feature high contrast colors and bright inks for easier visibility down range, providing you the tools needed to sharpen your skills. Splash Technology provides you with visual impact to help improve your accuracy, consistency, and confidence when you need it most.![]()
Specifications for Girls With Guns Gwg Splash Self-Adhesive Oval Handgun Trainer Paper Target, 5 Pack:
| Manufacturer: | Girls With Guns |
| Color: | Teal/Black |
| Fabric/Material: | Paper |
| Quantity: | 5 Pack |
| Height: | 1.3 in |
| Length: | 18.2 in |
| Width: | 12.5 in |
| Country of Origin: | USA |
Features of Allen GWG Splash Self-Adhesive Oval Handgun Trainer Paper Target
- See your impact
- Neon impact
- Bright inks
- Adhesive backed
Package Contents:
- Girls With Guns Gwg Splash Self-Adhesive Oval Handgun Trainer Paper Target, 5 Pack