1 of 4 images
Browning Neoprene Shotgun Cover, 52in, Auric, 1411153552
2 of 4 images
Browning Neoprene Shotgun Cover, Mossy Oak Bottomland, 1411151952
3 of 4 images
Browning Neoprene Shotgun Cover, 52in, Auric, 1411153552
4 of 4 images
Browning Neoprene Shotgun Cover, 52in, Auric, 1411153552
Tap Tap to Zoom
Show In Stock Only
2 Models AvailableColor
All
Search
List: $41.99Save $2.10
$39.89
List: $37.99Save $2.50
$35.49
Product Info for Browning Neoprene Shotgun Cover
Lightweight and easy to pack away, the Neoprene Shotgun Cover is a great way to protect your valuable shotgun in the boat or even between stations on the range. Rolls up and tucks away when not in use.![]()
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Browning Neoprene Shotgun Cover:
| Manufacturer: | Browning |
| Fabric/Material: | Neoprene |
| Gun Type: | Shotgun |
| Length: | 52.25 in |
| Width: | 6.75 in |
| Weight: | 8 oz |
| Gun Make: | Universal |
| Gun Model: | Universal |
Features of Browning Neoprene Shotgun Cover
- Minimizes exposure to water, dirt and mud
- Protects against scratches and dings
- Drawstring closure
- Packable
Package Contents:
- Browning Neoprene Shotgun Cover