Tap Tap to Zoom
- Color:
- Charcoal HOD
- Volume:
- 25 oz
- Hydration Cap Type:
- Jet Valve
Code: C9-WB-PDIM5-2926002075
MPN: 2926002075
UPC: 886798058337
Product Info for CamelBak Thrive Chug 25oz Bottle
The Thrive Flip Straw VSS 25oz is made with vacuum insulated stainless steel to keep your drink ice cold for hours. Just flip and sip. Their Thrive Flip Straw VSS 25oz is a streamlined way to stay hydrated all day long. Made from vacuum insulated stainless steel, it keeps your drink ice cold for hours.![]()
Specifications for CamelBak Thrive Chug 25oz Bottle:
| Manufacturer: | CamelBak |
| Color: | Charcoal HOD |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Volume: | 25 oz |
| Size: | One Size |
| Weight: | 543 g |
| Dimensions: | 12.95 x 3.39 x 3.27 in |
| Hydration Cap Type: | Jet Valve |
Features of CamelBak Thrive Chug 25oz Bottle
- Flip, Sip, Enjoy: Drink through straw. Includes dust cover to protect silicone valve from the elements while adventuring
- Leak-Proof: Leak-proof when closed, spill-resistant when open
- Easy to Carry: Comfortable carry handle and silicone bumper for soft landings
- Easy-To-Clean: Cap is dishwasher safe and disassembles, making for easier and faster cleanup.
Package Contents:
- CamelBak Thrive Chug 25oz Bottle
- Dust cover