1 of 5 images
Kizer Cutlery Yorkie Linerlock Red Micarta
2 of 5 images
Kizer Cutlery Yorkie Linerlock Red Micarta
3 of 5 images
Kizer Cutlery Yorkie Linerlock Red Micarta
4 of 5 images
Kizer Cutlery Yorkie Linerlock Red Micarta
5 of 5 images
Kizer Cutlery Yorkie Linerlock Red Micarta
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Micarta
Code: KZC-KN-KI3525S1-3525S1
MPN: 3525S1
UPC: 6973755033637
List: $168.95Save 30%
$119.00
Product Info for Kizer Cutlery Yorkie Linerlock Micarta 2.50 in Stainless Steel Folding Knife
3.5" (8.89cm) closed. 2.5" (6.35cm) satin finish Bohler M390 stainless blade. Red micarta handle. Thumb stud. Pocket clip. Black nylon pouch. Boxed.![]()
Specifications for Kizer Cutlery Yorkie Linerlock Micarta 2.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Kizer Cutlery |
| Blade Length: | 2.5 in |
| Closed Length: | 3.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.5 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Micarta |
Package Contents:
- Kizer Cutlery Yorkie Linerlock Red Micarta