1 of 6 images
Kizer Cutlery October Framelock KI3569A2
2 of 6 images
Kizer Cutlery October Framelock KI3569A2
3 of 6 images
Kizer Cutlery October Framelock KI3569A2
4 of 6 images
Kizer Cutlery October Framelock KI3569A2
5 of 6 images
Kizer Cutlery October Framelock KI3569A2
6 of 6 images
Kizer Cutlery October Framelock KI3569A2
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip.
Code: KZC-KN-KI3569A2-3569A2
MPN: 3569A2
UPC: 6973755034504
List: $229.95Save 24%
$174.00
Product Info for Kizer Cutlery October Framelock KI3569A2 3.00 in Stainless Steel Folding Knife
4.13" (10.49cm) closed. 3" (7.62cm) black stonewash finish CPM-20CV stainless blade. Dark gray textured titanium handle. Extended tang. Thumb pull. Pocket clip. Black nylon pouch. Boxed.![]()
Specifications for Kizer Cutlery October Framelock KI3569A2 3.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Kizer Cutlery |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4.13 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.62 lb |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Kizer Cutlery October Framelock