1 of 4 images
Kizer Cutlery Torngat Framelock S35VN
2 of 4 images
Kizer Cutlery Torngat Framelock S35VN
3 of 4 images
Kizer Cutlery Torngat Framelock S35VN
4 of 4 images
Kizer Cutlery Torngat Framelock S35VN
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.38 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Gray
Code: KZC-KN-KI3625A1-3625A1
MPN: 3625A1
UPC: 6973755035501
List: $211.95Save 25%
$159.00
Product Info for Kizer Cutlery Torngat Framelock S35VN 3.38 in Stainless Steel Folding Knife
4.63" (11.76cm) closed. 3.38" (8.59cm) satin finish S35VN stainless tanto blade. Gray titanium handle. Thumb pull. Lanyard hole. Pocket clip. Blue anodized accents. Black nylon pouch. Boxed.![]()
Specifications for Kizer Cutlery Torngat Framelock S35VN 3.38 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Kizer Cutlery |
| Blade Length: | 3.38 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.62 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Gray |
Package Contents:
- Kizer Cutlery Torngat Framelock S35VN