1 of 5 images
Kizer Cutlery Cormorant Button Lock
2 of 5 images
Kizer Cutlery Cormorant Button Lock
3 of 5 images
Kizer Cutlery Cormorant Button Lock
4 of 5 images
Kizer Cutlery Cormorant Button Lock
5 of 5 images
Kizer Cutlery Cormorant Button Lock
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip.
Code: KZC-KN-KI4562A2-4562A2
MPN: 4562A2
UPC: 6970270330685
List: $168.95Save 35%
$109.00
Product Info for Kizer Cutlery Cormorant Button Lock 3.25 in Stainless Steel Folding Knife
4.13" (10.49cm) closed. 3.25" (8.26cm) satin finish S35VN stainless blade. Black and white G10 handle. Pocket clip. Thumb pull. Black nylon pouch. Boxed.![]()
Specifications for Kizer Cutlery Cormorant Button Lock 3.25 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Kizer Cutlery |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.13 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.56 lb |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Kizer Cutlery Cormorant Button Lock