Tap Tap to Zoom
Code: M0-P2-AKV146M92-2131M
MPN: 2131M
UPC: 846909023517
The Maxpedition Trifecta 3-in-1 Tote Set has been designed to be the best way to carry your gear. An effective carry pouch can help you access your gear with no struggling. In order to provide you with this potential, the Maxpedition Trifecta 3-in-1 Tote Set was established to ensure that admission to your gear is a cinch. Crafted utilizing some of the most effective available components, these Universal Pouches from Maxpedition will provide you with numerous years of reliability. Maxpedition has been getting good quality carrying pouches for quite some time, and the Maxpedition Trifecta 3-in-1 Tote Set is the consequence of their efforts to deliver the perfect goods to the community, at prices that will not damage your wallet. At Tactical-Store, it is one of our priority objectives to ensure that you've got everything you'll need for almost any given situation, and the Maxpedition Trifecta 3-in-1 Tote Set is among the many pouches that we're thrilled to have the capacity to offer our shoppers. For an awesome method to make certain you have impeccable admittance to your gear, purchase the Maxpedition Trifecta 3-in-1 Tote Set.
| Manufacturer: | Maxpedition |
| Color: | Wolf Gray/Green/Dark Blue/Black |
| Fabric/Material: | 500-Denier Ballistic Nylon |
| Pack Application: | Everyday Carry |
| Pack Volume: | 1265 cubic in |
| Length: | 12.5 in |
| Width: | 7.5 in |
| Height: | 13.5 in |
| Fastener/Closure Type: | YKK Zipper |
| Finish: | Triple Polyurethane |