00:32
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
Bulldog Cases & Vaults - Tactical Ammo and Accessory Bag
1 of 6 images
Bulldog Cases & Vaults Ammo & Accessory Bag, Tan, BDT405T
2 of 6 images
Bulldog Cases & Vaults Ammo & Accessory Bag, Black, BDT405B
3 of 6 images
Bulldog Cases & Vaults Ammo & Accessory Bag, Seal Gray, BDT405SG
4 of 6 images
Bulldog Cases & Vaults Ammo & Accessory Bag, Throwback Camo, BDT405TBC
5 of 6 images
Bulldog Cases & Vaults Ammo & Accessory Bag, Green, BDT405G
6 of 6 images
Bulldog Cases Ammo & Accessory Bag
Tap Tap to Zoom
Show In Stock Only
5 Models AvailableColor
All
Search
List: $47.05Save 15%
$39.89
List: $45.99Save 13%
$39.89
List: $39.99
$39.89
List: $45.25Save 10%
$40.89
List: $40.99Save $1.10
$39.89
Product Info for Bulldog Cases & Vaults Ammo & Accessory Bag
This bag features 10 external accessory pockets, heavy-duty metal zipper pulls, easy access wide top opening, 8 internal accessory pockets and reinforced steel frame designed to withstand heavy weight.![]()
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Bulldog Cases & Vaults Ammo & Accessory Bag:
| Manufacturer: | Bulldog Cases & Vaults |
| Fabric/Material: | 600D Polyester |
| Pack Application: | Tactical |
| Pack Loading: | Top |
| Depth/Thickness: | 10 in |
| Width: | 12 in |
| Weight: | 2 lb |
| Height: | 8 in |
| Gender: | Unisex |
Features of Bulldog Cases & Vaults Ammo & Accessory Bag
- 10 External Accessory Pockets
- Heavy-Duty Metal Zipper Pulls
- Easy Access Wide Top Opening
- 8 Internal Accessory Pockets
- Reinforced Steel Frame Designed To Withstand Heavy Weight
Package Contents:
- Bulldog Cases & Vaults Ammo & Accessory Bag