1 of 1 images
Troy Rail Section, M-LOK, 5.5 Blk SRAI-MM1-50BT-00, MM1-50BT-00
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- MIL-A-8625 Type III Hard Coat Anodized
- Fabric/Material:
- Aircraft Aluminum
- Gun Rail:
- Picatinny
- Gun Model:
- AR-15, M4
- Length:
- 5.5 in
- Height:
- 0.375 in
- Weight:
- 1 oz
- Additional Features:
- MLOK accessory Rail Section
Code: OY-T8-SRAI-MM1-50BT-00
MPN: SRAI-MM1-50BT-00
UPC: 812441021151
List: $44.00
$43.89
Product Info for Troy Rail Section, M-LOK, 5.5in Black
TROY 5" M-LOK Rail Section installs easily and securely on most M-LOK handguards to accommodate a full range of accessories utilizing a Picatinny Rail for installation![]()
Specifications for Troy Rail Section, M-LOK, 5.5in Black:
| Manufacturer: | Troy |
| Color: | Black |
| Finish: | MIL-A-8625 Type III Hard Coat Anodized |
| Fabric/Material: | Aircraft Aluminum |
| Gun Rail: | Picatinny |
| Gun Type: | Rifle |
| Gun Model: | M4, AR-15 |
| Length: | 5.5 in |
| Height: | 0.375 in |
| Weight: | 1 oz |
| Additional Features: | MLOK accessory Rail Section |
| Country of Origin: | USA |
Package Contents:
- Troy Rail Section, M-LOK, 5.5" Blk SRAI-MM1-50BT-00