1 of 2 images
Phoenix Technology Shorty Home Defense Shotgun Grip, Remington 870, 12 gauge, Black SGR12
2 of 2 images
Phoenix Technology Shorty Home Defense Shotgun Grip, Mossberg, Black, SGM01
Tap Tap to Zoom
In Stock
2 Models AvailableGun Model
All
Gun Make
All
Search
List: $33.99Save 13%
$29.49
List: $33.99Save $3.00
$30.99
Product Info for Phoenix Technology Shorty Home Defense Shotgun Grip
Shorty' Rear Shotgun Grip - Fits Mossberg 12 ga. 500, 590, 35, Maverick 88, Perfect for Home Defense Set ups. Quick and easy installation with included hardware. Textured surface for enhanced grip. made in specialized factories![]()
Specifications for Phoenix Technology Shorty Home Defense Shotgun Grip:
| Manufacturer: | Phoenix Technology |
| Color: | Black |
| Material: | Glass-Filled Nylon |
| Length: | 5 in |
| Weight: | 0.4 oz |
| Attachment Type: | Bolt |
| Fabric/Material: | Glass-Filled Nylon |
| Width: | 2 in |
| Height: | 8 in |
Features of Phoenix Technology Shorty Home Defense Shotgun Grip
- FITS: MOSSBERG 500, 590, 835, MAVERICK 88
Package Contents:
- Phoenix Technology Shorty Home Defense Shotgun Grip
- Installation Hardware Included