Tap Tap to Zoom
- Color:
- Clear
- Capacity:
- 28 Arrows
- Length:
- 36.38 in
- Width:
- 7.5 in
- Height:
- 3.19 in
- Dimensions:
- 36.38 x 7.5 x 3.19 in
- Additional Features:
- Holds up to 28 Arrows, Two Removable Dividers, Integrated Broadhead Tool
Code: PNO-AE-112700-PMC112700
MPN: PMC112700
UPC: 024099111270
Product Info for Plano Compact Arrow Case
The Plano Compact Arrow Case ensures that arrows and archery accessories are always within reach. The Plano Compact 28 Arrow Case efficiently stores up to 28 arrows and features removable end dividers that allow you to customize additional storage for broadheads, releases and other accessories. The entire Plano Compact Arrow Case w/ Removable End Dividers is designed to conveniently fit into the front pocket of most soft-sided bow cases including Plano's 83370, 93370 and 93375 cases.![]()
Specifications for Plano Compact Arrow Case:
| Manufacturer: | Plano |
| Color: | Clear |
| Fabric/Material: | Plastic |
| Capacity: | 28 Arrows |
| Length: | 36.38 in |
| Width: | 7.5 in |
| Height: | 3.19 in |
| Dimensions: | 36.38 x 7.5 x 3.19 in |
| Additional Features: | Holds up to 28 Arrows, Two Removable Dividers, Integrated Broadhead Tool |
Features of Plano Compact Arrow Case
- PLANO BOW MAX HARD ARROW CASE: When your arrows are protected, they're sure to fly straight and true. Help ensure the perfect shot from the moment you carry your equipment to the range or field.
Package Contents:
- Plano Compact Arrow Case