Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Rifle
- Length:
- 53.25 in
- Width:
- 12 in
- Height:
- 4.13 in
- Depth/Thickness:
- 53.25 in
- Condition:
- New
Code: PNO-GB-151190-PMC153104
MPN: PMC153104
UPC: 024099215312
Product Info for Plano Pro-Max Single Scoped Rifle Case
The Plano Pro-Max PillarLock Single Gun Carrying Case 1531-04 has been designed to be the ultimate way to carry and transport your weapon. The patented PillarLock system in the Plano Pro-Max Gun Case will protect your fire at all costs. Lockable and airline approved, the Plano Pillarlock 53in Pro-Max Single Gun Carrying Case is a great case for any shooter.![]()
Specifications for Plano Pro-Max Single Scoped Rifle Case:
| Manufacturer: | Plano |
| Color: | Black |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 53.25 in |
| Width: | 12 in |
| Height: | 4.13 in |
| Depth/Thickness: | 53.25 in |
| Condition: | New |
Features of Plano Pro-Max PillarLock Single Gun Case, 53.25In
- PLANO PRO-MAX SINGLE GUN CASE: Defend your firearms from damage with this hard-shell gun case. This case is airline-approved and tough enough to withstand the hardships of travel.
Package Contents:
- Plano Pro-Max Single Scoped Rifle Case