Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Pistol
- Length:
- 17.1 in
- Height:
- 14.86 in
- Depth/Thickness:
- 5.75 in
- Interior:
- Foam
- Additional Features:
- Handgun Case
Code: PNO-GB-10164-PMC1010164
MPN: PMC1010164
UPC: 024099001267
Product Info for Plano Molding Special Edition Pistol Case
Plano Molding Plano Special Edition Pistol/Accessory Case 10164 on sale and available from our online store. OpticsPlanet, Inc is an Authorized US Distributor for Plano Molding Gun Storage. 10164 Attractive design adds structural strength and durability. Holds up to four longer barreled handguns and is also a great accessory case. Padlock tabs can be used to attach shoulder strap.(Not Included)![]()
Specifications for Plano Molding Special Edition Pistol Case:
| Manufacturer: | Plano |
| Color: | Black |
| Finish: | Ribbed |
| Fabric/Material: | Polymer |
| Gun Type: | Pistol |
| Length: | 17.1 in |
| Height: | 14.86 in |
| Depth/Thickness: | 5.75 in |
| Interior: | Foam |
| Additional Features: | Handgun Case |
| Type: | Chock Tube Case |
| Overall Length: | 17.1 in |
Features of Plano Molding Special Edition Pistol Case
- Retrieving data. Wait a few seconds and try to cut or copy again.
Package Contents:
- Plano Molding Special Edition Pistol Case