Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Width:
- 33.5 in
- Height:
- 11 in
- Depth/Thickness:
- 41.63 in
- Additional Features:
- Securing Straps, Arrow Storage
- Condition:
- New
Code: PNO-XBC-1131-00-PMC113100
MPN: PMC113100
UPC: 024099011310
Product Info for Plano Bow-Max PillarLock Crossbow Case
Plano 1131 Bow-Max Pillar Lock Crossbow Case house most large crossbows with scopes attached, while the patented PillarLock system offers the best of protection. We carry an extensive collection of Plano Gun Storage. For our complete selection of products by Plano on sale please visit our Plano page. For more Gun Storage please visit our Gun Storage store section.![]()
Specifications for Plano Bow-Max PillarLock Crossbow Case:
| Manufacturer: | Plano |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Polypropylene/Foam |
| Width: | 33.5 in |
| Height: | 11 in |
| Depth/Thickness: | 41.63 in |
| Additional Features: | Securing Straps, Arrow Storage |
| Condition: | New |
Features of Plano Bow-Max PillarLock Crossbow Case
- PLANO BOW MAX CROSSBOW CARRY CASE: Airline-approved hard case storage designed to safely transport your bow (with scope attached), quiver, and bolts to your next competition or hunting adventure.
Package Contents:
- Plano Bow-Max PillarLock Crossbow Case