01:04
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
SKB Cases iSeries
1 of 5 images
SKB Cases I Series 1510-9 Waterproof Utility Case, Empty w/out Foam, Black 3i-1510-9B-E
2 of 5 images
SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof - Case 15inx10inx9in W/Cubed Foam, 3I-1510-9B-C
3 of 5 images
SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof - Case 15inx10inx9in Empty, 3I-1510-9B-E
4 of 5 images
SKB Cases I Series 1510-9 Waterproof Utility Case, Empty w/out Foam, Black 3i-1510-9B-E
5 of 5 images
SKB Cases I Series 1510-9 Waterproof Utility Case, Empty w/out Foam, Black 3i-1510-9B-E
Tap Tap to Zoom
Product Videos
Documents
2 Models Available
Interior
All
Search
List: $168.00Save 20%
$134.99
List: $216.11Save 24%
$164.99
Product Info for SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx9in Empty
SKB iSeries Injection Molded Mil-Standard Waterproof Cases![]()
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx9in Empty:
| Manufacturer: | SKB Cases |
| Color: | Black |
| Wheels: | No |
| Depth/Thickness: | 9 in |
| Length: | 16.25 in |
| Width: | 13 in |
| Finish: | Polypropylene Copolymer Resin |
| Additional Features: | 2 Stainless steel locking loops for customer-supplied locks |
| Weight: | 6.15 lb |
Features of SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx9in Empty
- Waterproof
- Dustproof
- Crushproof Guarantee for life
Package Contents:
- SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx9in Empty