Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Handgun
- Length:
- 10 in
- Width:
- 1.25 in
- Height:
- 6.5 in
Code: QA-GC-79011-79011
MPN: 79011
UPC: 617867117668
Product Info for Bob Allen BAT10 Tactical Handgun Case, 10in
The Bob Allen BAT10 10in Tactical Pistol Case 79011 has been developed to be the ideal way to make sure you have easy access to your handgun. The Bob Allen 10in BAT10 Tactical Handgun Case is constructed of a water resistant coated poly with poly webbing. The Bob Allen BAT10 Tactical Case for Pistols is made with foam padding, durable handles, and a self-healing zipper system.![]()
Specifications for Bob Allen BAT10 Tactical Handgun Case, 10in:
| Manufacturer: | Bob Allen |
| Color: | Black |
| Gun Type: | Handgun |
| Length: | 10 in |
| Width: | 1.25 in |
| Height: | 6.5 in |
| Fastener/Closure Type: | Zipper |
| Padding: | Foam |
| Overall Length: | 10 in |
Features of Bob Allen Tactical BAT10 Handgun Case:
- Poly webbing
- Water-resistant
- Foam padding
- Durable handles
- Self healing zipper
Package Contents:
- Bob Allen BAT10 Tactical Handgun Case, 10in