Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Handgun
- Length:
- 7.75 in
- Width:
- 1.25 in
- Height:
- 5.5 in
Code: QA-GC-79012-79012
MPN: 79012
UPC: 617867117675
Product Info for Bob Allen BAT7 Tactical Hundgun Case, 7.75in
The Bob Allen BAT7 7in Tactical Pistol Case 79012 has been developed to be the ideal way to make sure you have easy access to your handgun. The Bob Allen 7in BAT7 Tactical Handgun Case is constructed of a water resistant coated poly with poly webbing. The Bob Allen BAT7 Tactical Case for Pistols is made with foam padding, durable handles, and a self-healing zipper system.![]()
Specifications for Bob Allen BAT7 Tactical Hundgun Case, 7.75in:
| Manufacturer: | Bob Allen |
| Color: | Black |
| Gun Type: | Handgun |
| Length: | 7.75 in |
| Width: | 1.25 in |
| Height: | 5.5 in |
| Fastener/Closure Type: | Zipper |
| Padding: | Foam |
| Overall Length: | 7.75 in |
Features of Bob Allen Tactical BAT7 Handgun Case:
- Poly webbing
- Water-resistant
- Foam padding
- Durable handles
- Self healing zipper
Package Contents:
- Bob Allen BAT7 Tactical Hundgun Case, 7.75in